2023 – Cílem zpracování Studie rozvoje Suchdola 2035+ je prověřit, jaký rozsah zástavby je pro Suchdol přiměřený z hlediska udržitelného rozvoje, zachování charakteru zahradního města a jaké budou nezbytné nároky na veřejnou vybavenost a infrastrukturu.
2022 – Urbanistickou studii Nový Sedlec zpracovává Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) na základě zadání hlavního města Prahy. Jejím hlavním cílem je zajistit podmínky pro výstavbu nové tramvajové trati ze zastávky Nádraží Podbaba do zastávky Výhledy v Suchdole, koordinace záměrů v území a koncepční rozvoj lokality. Studie navrhuje vznik nové městské čtvrti v oblasti tzv. Nového Sedlce a územní rozvoj lokality Výhledy v Suchdole.
2020 – Cílem studie Terminál Výhledy je návrh budoucího urbanistického řešení okolí plánovaného přestupního terminálu Výhledy v souvislosti s přípravou změny ÚP HMP a zpracování příslušných podkladů pro projednání uvedené změny ÚP včetně doporučení případných dalších souvisejících nezbytných úprav ÚP v okolí.
Hlavní město připravuje nový území plán obce hl.m. Praha.
Platný územní plán obce hl.m. Prahy včetně všech změn je dostupný na webu hl.m. Prahy.
Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) je hlavním koncepčním pracovištěm hl. m. Prahy v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města. Zpracovává strategické, urbanistické a územně rozvojové dokumenty. Na webu jsou informace k rozvoji hl.m. Prahy.
web: www.iprpraha.cz/
Hlavní město dlouhodobě připravuje projekt tramvajové trati z Podbaby do Suchdola. Tramvajová trať má především zajistit dopravní obsluhu areálů České zemědělské univerzity a Akademie věd. Zároveň bude sloužit pro dopravní obsluhu území Nového Sedlce, kde HLMP připravuje změnu ÚP pro výstavbu bytů pro 3500 obyvatel. Dopravní obsluha zástavby městské části bude doplněna midibusy, které budou dovážet obyvatele ze vzdálených míst k jednotlivým zastávkám. Tramvaj bude zakončena na Terminálu Výhledu, kde by mělo vzniknout i P+R s obchodní vybaveností.
2010 – Územní studie Na Mírách navrhuje základní komunikační síť, parcelaci území a vymezení plovoucí zeleně v prostoru mezi ulicí Suchdolskou, Internacionální a Na mírách. Studie je řešena ve variantě s respektováním trasy okruhu dle ÚP z roku 1999 a ve variantě bez okruhu.
SUCHDOLSKÝ OSTROH - podnět na změnu ÚP
2019 – Podnět P228 na změnu územního plánu HLMP z OP (orná půda) na OB-D (čistě obytné) a VV (veřejná vybavenost) na pozemcích podél ulice Na Rybářce parc.č. 185/3 (53 563 m2) a 185/6 (10 419 m2), oba k.ú. Sedlec v celkové ploše 63 982 m2.
Žadatel: Suchdolský ostroh a.s.
2019 – Cílem územní studie Starý Suchdol je navrhnout v řešeném území koncepci veřejných prostranství včetně parků, koncepci zástavby a koncepci infrastruktury (doprava, zeleň, veřejná vybavenost, …).
2020 – Hlavním cílem krajinářské studie je prověřit a navrhnout využití území v rámci naplňování Akčního plánu pro výsadbu stromů. Řešené území tvoří pozemky které se nachází mezi stávající zástavbou Starého Suchdola a Kozími hřbety mezi příčnými ulicemi Kamýcká a Ke Kozím hřbetům.
2021 – Cílem Urbanisticko-dopravní studie území Na Mírách bylo prověření urbanistického řešení a návrh tras propojení terminálu se stávající zástavbou.
2021 – IPR zpracoval v červenci 2021 analýzu a prognózu veřejné vybavenosti v MČ Praha-Suchdol.
2021 – Cílem studie je stanovení potřebné kapacity ZŠ v souvislosti s odhadovaným vývojem počtu obyvatel v Suchdole (viz Analýza a prognóza veřejné vybavenosti v MČ, Tomáš Brabec a Michal Navrátil). Následně studie zkoumá vhodné lokality pro umístění nové školy. Jednotlivé lokality jsou
následně hodnoceny podle několika kritérií.
Geografická data o Praze na jednom místě.