V Komunitním centru Půda vytvořila městská část novou pracovní pozici v oblasti sociální pomoci. Budeme se vám snažit pomoci zorientovat se v sociální problematice. Chceme fungovat jako spojení mezi suchdolskou komunitou a příslušnými institucemi (úřady, neziskové organizace, vzdělávací organizace apod.).

Náš komunitní pracovník vám pomůže předem zjistit, jakou podporu byste mohli získat, co budete potřebovat na jednání s institucemi; kde je to možné, objedná vás na konkrétní termín. Udělá tedy vše pro to, aby jednání pro vás byla co nejsnazší. Orientuje se v mnoha tématech, např. nezaměstnanost, zadluženost, sociální politika, začleňování sociálně znevýhodněných seniorů, rodin, mládeže a cizinců do společnosti. Aktuálně také může prověřit, zda máte nárok na příspěvek na bydlení (pokud dáváte za náklady spojené s bydlením více než 35 % příjmů, pravděpodobně to tak bude). Rodinám s dětmi se nárokují přídavky na dítě nebo jednorázový příspěvek ve výši 5 000 Kč na dítě. Pokud na státní pomoc nedosáhnete a ocitnete se v nouzi, obraťte se na městskou část Praha-Suchdol. Ceny rostou rychle a není vaše chyba, když se kvůli tomu ocitnete v úzkých. Požádat v takové chvíli o podporu je správná cesta.

Nevíte, o jakou podporu, o jaké dávky můžete požádat? Potřebujete pomoc s vyplněním formulářů, s přihlášením do systémů, zorientovat se v nenadálé situaci?

Zavolejte nebo se zastavte v KC Půda – 4. patro suchdolské radnice, domluvíme se na termínu schůzky. Kontakt: 222 361 435, 773 786 585, e-mail: spolu@praha-suchdol.cz. Zuzana Krumpholcová, vedoucí KC Půda