Masopustní průvod půjde v sobotu 14. února po 14. hodině ze Suchdolského náměstí kolem základní školy, Brandejsova statku na Holý vrch, kde se setká s průvody z Roztok a Únětic. Náš suchdolský průvod zakončíme v areálu Starosuchdolské restaurace.

Program:
13-14:00 – malování masek na obličej
14:05 – Slavnostní zahájení masopustu, masopustní pohádka na chůdách, převzetí klíče 
14:30 – Odchod průvodu směrem k základní škole M. Alše
14:45 – Program u ZŠ M. Alše
15:15 – Program na návsi před Brandejsovým statkem, koňáci
15:45 – Zakončení na zahradě Starosuchdolské restaurace – rej masek, vykoupení klíče, porcování klibny, masopustní hodovačka
16:20 – Odchod na Holý Vrch, setkání s průvody z Roztok a Únětic
17:30 – Starosuchdolská restaurace – masopustní veselí

Tak vzhůru na Holý vrch, kde tanec, muzika a pálenka čeká nás, brzo přijde čtyřicetidenní půst, proto je třeba posílit se a oslavit masopust!!!

Z Únětic od úřadu bude zajištěn odvoz speciální autobusem v 18:25 a 19:25.

Těšíme se, že masopustní průvod podpoříte tradičně krásnými maskami, hudebními nástroji, řehtačkami, bubínky a dobrou náladou.

masopust 2015

2015-02-08T17:25:36+01:0014. 2. 2015|Nezařazené|

Tradiční suchdolský masopustní průvod proběhl v sobotu 14. února 2015. Od 13:00 hodin až do večera bohatý doprovodný program se zahájením na Suchdolském náměstí.

Opět je zde únor, a ten chtě nechtě, nás studí! Nám ale nikdo a nic nezabrání, oslavit svátek veselí a hodování – opět je tady MASOPUST.

A tak i letos jsme se sešli na Suchdolském náměstí v sobotu 14. února k pousmání, zatančení a hodování. Principál, šašek a huňatý lední medvěd zahájili veselí, suchdolského starostu přitáhli obří chůdaři a ten dobrovolně předal klíč od radnice maškarám, které převzaly vládu. Masopustní průvod se vydal po uličkách Suchdola, první zastaveníčko u základní školy M. Alše. Chůdaři předvedli své žongléřské číslo, medvěd přitáhl paní ředitelku a principál ji vyzkoušel ze základů Suchdolpisu. Vše na jedničku, a tak šašek mohl odemknout dveře školy. Černé kočky v podání dětského pěveckého sboru vyběhly ven a už se spustila muzika a lahodný zpěv. Když už dosti bylo zmatku, vydal se průvod k Brandejsovu statku. Zde veselí koňáci na nás čekali, leč jak mnozí víme, až po práci povoziti se smíme. A tak se čistilo a krmilo a kdo zvládnul kydnout i do kolečka hnůj, toho pak svezl né dřevěný, ale živý kůň. Pak už hodiny třetí odbily a my se těšili na lahodné koblihy. U brány statku pana Křena, milí chůdaři se rozkročili a kdo zlatou branou vešel, s koblihou a dobrotami se sešel. Brzy přijde 40 denní půst, proto je třeba se posílit a oslavit Masopust!

Děkujeme všem, kteří podpořili tradiční průvod všemožnými maškarami, sladkostmi a dobrotami, muzikou i zpěvem, tak jak se sluší a patří. Hezký únor.

Fotografie na facebooku městské části ve fotogalerii, alba:

www.facebook.com/praha.suchdol

2015-12-23T23:34:53+01:0014. 2. 2015|Co se událo|
Přejít nahoru