Pěšky do školy 2021

Chodit do školy nebo školky pěšky není v  České republice samozřejmostí. Aktivní cesta do školy je přitom zvláště důležitá pro ty nejmenší, protože díky chůzi děti vnímají své okolí, učí se lépe orientovat a chovat bezpečně v dopravním provozu. Především však vychovává děti k samostatnosti, má pozitivní vliv na jejich zdraví a kondici a neškodí životnímu prostředí.

Ve spolupráci s neziskovou organizací Pěšky městem MČ Praha-Suchdol opět pořádala soutěž Pěšky do školy v rámci evropského projektu SMACKER, který je zaměřen mj. na zvyšování motivace lidí více využívat veřejnou hromadnou dopravy, chodit pěšky či jezdit na kole. Akce probíhala od 16. září do 1. října 2021 a v průběhu listopadu byly vyhlášeny výsledky a předány odměny dětem a třídám. Soutěže se zúčastnilo 5 tříd ze ZŠ Mikoláše Alše, 6 tříd z MŠ Gagarinova a 2 třídy z MŠ K Roztokům (celkem přes 270 dětí). V rámci celostátní soutěže se zapojilo 581 tříd z 59 škol.

V kategorii základní školy (ZŠ Mikoláše Alše) zvítězila třída 5. B a získala odměnu v hodnotě 5000 Kč. Na druhém a třetím místě se umístily třídy 1. B a 3. B, které získaly odměnu v hodnotě 2500 Kč. V kategorii mateřské školy zvítězila třída Veverek z MŠ K Roztokům a získala odměnu v hodnotě 3000 Kč. Druhé místo obsadily Kočičky (2000 Kč) a třetí místo Pejsci (1000 Kč), obě z MŠ Gagarinova. Zároveň proběhla individuální soutěž dětí, kde nejúspěšnější účastníci vyhráli poukaz v hodnotě 500 Kč do suchdolského obchodu Cykloadam.

Všechny děti, které se zúčastnily soutěže, obdržely diplom, reflexní pásky a drobné předměty související s bezpečnou dopravou.