„Táhneme za jeden provaz!, respektive „Běžíme za jeden provaz“, tak bychom mohli nazvat běžecký seriál BĚHEJ S NÁMI, do kterého se zapojily sousedské obce a městské části v okolí letiště.

Naše premiéra závodu SUCHDOL BĚŽÍ se konala v sobotu 30. března na komunitní zahradě. Toto místo jsme vybrali jako ideální bod pro start, neboť to není daleko do Roztockého háje a zahrada nabízí skvělé zázemí pro fandění rodin s dětmi. Naštěstí oproti předchozímu závodu ve Statenicích jsme měli krásné slunečné počasí, což možná přispělo i k rekordní návštěvnosti a počet registrovaných běžců překročil hranici dvěstě. Přesto měli vše organizátoři skvěle připravené, a tak nebyl ani skluz se startem. Dětských kategorií bylo hned několik, tak dostali šanci si zaběhat nejmenší i dorostenci. Nejmenší běželi 100 metrů a pro starší byl okruh 400m až 1500m. Musím říci, že sprint na startu často velmi rychle opadl při druhém a dalších kolech a jen ti trénovaní si rozvrhli své síly až do finiše. Holt, kdo chtěl na stupně vítězů, musí trénovat. Odměny však čekaly v cíli pro všechny a po skončení všech kategorií bylo slavnostní vyhlášení na stupních vítězů. Po dětském závodě následoval hlavní závod dospělých na 6 km, který odstartoval krátce po 12 hodině. Elitní startovní pole se úprkem rozběhlo pryč ze zahrady. Ze začátku se běželo z kopce, někdo toho využil a utekl, ale otočka v Roztockách a stoupání na Suchdol dalo zabrat i trénovaným sportovcům. I přesto Suchdoláci zabrali a neudělali nám ostudu. Na nejvyšší stupínek na stupních vítězů vystoupla suchdolská žena Magda Nováková, která trasu dobře znala a možná i díky svoji taktice zvítězila. I pánové se činili a jako nejrychlejší „Suchdolák“ vybojoval zlatou David Marek. Všem zúčastněným běžcům moc gratulujeme a budeme se těšit na další pokračování… seriál končí ve čtvrtek 11. dubna v Úněticích…

A zvláštní poděkování patří kuchařskému týmu společnosti HILTON, kteří připravili pohoštění pro závodníky a vařili s nimi pod širým nebem. Moc jsme si pochutnali.

VIDEO 

Výsledky na www.behejsnami.com, fotografie zde:

https://www.flickr.com/photos/134332526@N05/sets/72157707920945894

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!

BĚHEJ S NÁMI - Suchdol běží!