Od 1. září začne jezdit nová autobusová linka 409, která pojede z Velkých Přílep přes Lichoceves, Statenice, Lidl v Horoměřicích do Suchdola. Zavedení linky reaguje na poptávku zaměstnanců a studentů ČZU, kteří v těchto obcích bydlí a denně dojíždí do Suchdola, a mělo by tak přispět k žádanému snížení počtu osobních automobilů, které denně ze středočeských obcí dojíždí po Kamýcké do Prahy. Ze Suchdola pojede každý den od 6:46 do 19:42 hodin 7 spojů. Tato linka bude v obou směrech zajíždět k Lidlu v Horoměřicích.
V kombinaci s linkou 359, která jede přes Únětice do Roztok vzniknou na zastávce Lidl pro nákupy 4 sloty dlouhé cca 1 hodinu.

Na Suchdole se bude linka 409 otáčet kolem Budovce, tj. pojede po ulici Kamýcká přes zastávky Výhledy, Výhledské nám., Zemědělská univerzita, Kamýcká, Budovec, Suchdolské nám., Zemědělská univerzita, Výhledské nám. a zpět do Velkých Přílep.
Po dobu uzavření Kamýcké, kvůli výstavbě splaškové kanalizace, bude zajíždět z Brandejsova nám. přes Suchdolské nám. do zastávky Suchdol u základní školy a dále bude pokračovat stejnou trasou zpět.
V minulosti na zajíždění autobusu linky 359 k prodejně v Horoměřicích přispíval Lidl, který se v tom již rozhodl nepokračovat. Pro zajištění možnosti suchdolských spoluobčanů mít více možností si nakoupit bez nutnosti čekat třeba dvě hodiny na zpáteční autobus, rozhodla rada o financování zajíždění dvou spojů 359 k prodejně Lidl z rozpočtu městské části.
Jízdní řády jsou ke stažení na webu dopravního podniku: www.dpp.cz.