V pátek 5. prosince 2014 večer se na Suchdolském náměstí opět sešel Mikuláš s anděli a čerty na již druhém ČERTOBRANÍ, které letos mělo téma „Namaluj čerta na zeď„.

Děti ze základní i obou mateřských škol se zapojily do soutěže a malovaly do šablony obrázky, které pak v obří projekci mohly shlédnout i s rodiči na budovách na náměstí. Velkolepou projekci přišlo shlédnout mnoho set návštěvníků a náměstí ožilo čertíky. Novinkou bylo videomappingové vystoupení dětské skupiny Medvědí Band z MŠ Gagarinova, které zazpívaly v nadživotní velikosti na zářící budově.
K zábavě přispěly i doprovodné soutěže – děti povídaly svá přání Mikuláši přímo do ouška, hodný anděl jim dal dobrůtky a s jinými zase děti zdobily vánoční stromeček a v pekle se pěkně smejčilo, topilo v peci a po práci se čertíci vyřádili v pekelných plamenech.
Počasí nám přálo a tak se večer s úžasnou obří světelnou show vydařil a nám jen zbývá poděkovat organizátorům projekce, dětem za krásné zpívání a malování, dobrovolným hasičům a všem pomocníkům a prodejcům.

čertobraní-videomappink

Tato suchdolská produkce videomappingu vznikla z dobrovolné iniciativy našich spoluobčanů Lukáše Skuhravého z firmy NAUSUS s.r.o., který je autorem projekce, na technickém a  na zvukovém zajištění se podílel Zdeněk Krýsl z firmy Panasonic Marketing Europe, GmbHVáclav Šimek ze společnosti FAST ČR, a.s. a produkci technicky zabezpečili suchdolští hasiči.  Děkujeme všem, kteří se na zajištění Čertobraní podíleli a také i obyvatelům domů na Suchdolském náměstí, že nám vyšli vstříc a spustili žaluzie.

čertobraní  - web

Zde je odkaz na ukázku projekce na fasády domů, vystoupení Medvědího bendu a nebo si zde můžete prohlédnout všech 300 dětských čertovských kreseb: www.certobrani.cz