Masopustní veselí začne v sobotu 23. ledna od 14. hodiny na Suchdolském náměstí, průvod pak půjde kolem základní školy, Brandejsova statku až na Holý vrch, kde se setká s průvody z Roztok a Únětic. Náš suchdolský průvod zakončíme v areálu Starosuchdolské restaurace.

Program:
od 13 hodin – malování masek na obličej
14:00 – Zahájení masopustu
14:30 – Odchod průvodu směrem k základní škole M. Alše
14:45 – Program u ZŠ M. Alše
15:15 – Program na návsi před Brandejsovým statkem, koňáci
15:45 – Zakončení na zahradě Starosuchdolské restaurace – rej masek, vykoupení klíče, porcování klibny, masopustní hodovačka
16:20 – Odchod na Holý Vrch, setkání s průvody z Roztok a Únětic
17:30 – Starosuchdolská restaurace – masopustní veselí

Tak vzhůru na Holý vrch, kde tanec, muzika a pálenka čeká nás, brzo přijde čtyřicetidenní půst, proto je třeba posílit se a oslavit masopust!!!

Těšíme se, že masopustní průvod podpoříte tradičně krásnými maskami, hudebními nástroji, řehtačkami, bubínky a dobrou náladou.

masopust 2016

2016-01-09T23:44:38+01:0023. 1. 2016|Nezařazené|

I přesto, že nás zima studí, tak nám ale nikdo a  nic nezabrání, oslavit svátek veselí a hodování – opět je tady MASOPUST !!!

Tradiční suchdolský masopustní průvod proběhl tentokrát už v lednu, sobota 23. ledna 2016. Za sněhových vloček jsme se sešli na Suchdolském náměstí, kde se už připravovaly, zdobily a malovaly maškary. Principál, šašek a huňatý lední medvěd, který přitáhl našeho pana starostu, který (ne)dobrovolně předal šaškovi klíč od radnice a tak maškary převzaly vládu nad Suchdolem.  Skrze stromů se slétly suchdolské slepičky, které telefonovaly principálovi, že chtějí předvést tanec pro pokročilé, a tak se spustila muzika a už to kdákalo po celém náměstí.
Snaha to byla tak veliká, že společně snesly obří vajíčko, ze kterého se vylíhlo malé, žluťoučké kuřátko … a to byl náš zrod masopustu!!
Muziko ty hrej a kuřátko dováděj! Po zahřátí se celý průvod za doprovodu hudebníků vydal k prvnímu zastaveníčku před základní školou M. Alše.  Naše dětičky nelenily a svým zpěvem opět roztančily maškary. Paní ředitelka ještě otestovala znalosti našeho pana starosty, šaška i principála a když vše dopadlo na jedničku, tak jsme se mohli přesunout k nalšímu zastaveníčku k Brandejsovu statku. Cestou jsme potkali potulné kočovníky se svým cirkusovým číslem a lákavými lízátky. Pak jsme dorazili k bráně Brandejsova statku, kde už na nás čekala práce … ne nadarmo se říká, že bez práce nejsou koláče. A protože už nám po cestě pořádně vyhládlo, ani jsme nelenili a už jsme uklízeli bobky, slámu, osedlali koníky a ti nás za odměnu povozili. A i na ty koláče došlo, naše selky jich měly plné košíky.
Slétly se opět naše suchdolské slepičky a svojí veršovanou glosou připomněly návštěvníkům jaké krásy Suchdol nabízí. A víte, že u Křena podává se suchdolská klobása? Tak už tu neleňme a pro koblihy a klobásy si pospěšme! U brány statku pana Křena opět šašek recitoval, že už bylo vlády dost, tady máš starosto svůj skvost, za koblihy vyměníme, ať se ještě posilníme… čeká nás totiž ještě cesty kus – vyšlápnout na Holý Vrch! Kde se ještě setkáme s roztockou královnou, únětickým králem a kde náš suchdolský šašek nesmí chybět.

A kdo opravdu došel až na kopec, určitě si vychutnal atmosféru spojení tří velkých průvodů, která se tak často na sněhových plání nevidí …

Děkujeme všem, kteří podpořili tradiční průvod všemožnými maškarami, sladkostmi a dobrotami, muzikou i zpěvem, tak jak se sluší a patří. SLÁVA MASOPUSTU !!

Fotografie na facebooku městské části ve fotogalerii, alba: www.facebook.com/praha.suchdol

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

Suchdolský masopust 2016

suchdolský masopust, so 23.1.2016

2016-01-29T10:54:13+01:0026. 1. 2016|Co se událo|
Přejít nahoru