Projekt komunitní zahrady podpořila společnost Pražské hotely Hilton dodáním dominatního stromu Jerlín královský, společným vařením na ohništi s kotlíkem s kuchařem a cateringové služby pro účastníky Projektového dne – výsadba stromů se žáky 3. a 5. tříd ZŠ M. Alše.

Žáci pod vedením odborníků jak ze zahradnictví Hilton, tak náš pan Vladimír Hynek zasadili strom Sophora Japonica, který na našem veřejném prostoru ještě není. Jedná se o parkový strom, který vykvétá na konci léta, a tak děti upozorní, že začne škola. Proto byl strom pasován ředitelkou školy Alexandrou Kejharovou na Strom ZŠ M. Alše.
Dále jsme společně vysázeli ovocné stromy – 3 druhy jabloní, rané švestky, třešně, višně a také ovocné keře – angrešty, rybízy, josty, aronii, rakytníky, lísky.
Projektový den se vydařil, děti byly moc šikovné a s nadšením pracovaly. Zároveň děkujeme společnosti Hilton a všem zaměstnancům, kteří se podíleli na tomto dni.
Přejme si jen, aby stromy se dobře ujaly a děti si ještě stihly užít a vychutnat jejich dary.

Projektový den na výsadbu stromů se společností HILTON - 24.10.2014Projektový den se žáky ZŠ M. Alše - výsadba stromů HILTON 24.10.2014

Projektový den se žáky ZŠ M. Alše - výsadba stromů HILTON 24.10.2014

Projektový den se žáky ZŠ M. Alše - výsadba stromů HILTON 24.10.2014Projektový den se žáky ZŠ M. Alše - výsadba stromů HILTON 24.10.2014