To jsme my dvě. Marianka a Radana. Dvě ženy z kufru auta vonícího kávou a čerstvě upečenou bábovkou. Dvě suchdolské maminky, jejichž děti chodí do základní školy Mikoláše Alše.

Už dlouho nám chyběla u školy kavárna, kde bychom se potom, co doprovodíme děti, zastavily, daly si pořádný hrnek kávy, popovídali s ostatními rodiči a trochu se navzájem rozveselili, než se vydáme do svých zaměstnání. Jenže, kde najít na Suchdole kavárnu s otevírací dobou brzkého rána a ideálně hned u školy? Tak jsme tu „kavárnu“ pro nás všechny na podzim otevřely. Sice jenom v kufru stárnoucího auta zaparkovaného před školou, zato vždy od 7 do 9 hodin.

A navíc naléváme tu nejlepší kávu i bylinkové čaje za dobrovolný příspěvek. Žádný kšeft! Ranní zastavení s hrnečkem po babičce plným horkého nápoje si zaslouží každý, i když peněženku nechal doma. Vyběhli jste s dětmi na poslední chvíli, pyžamo maskujete dlouhým kabátem a nemáte v kapse ani korunu? Nevadí, tím spíš se potřebujete zastavit, vydýchat se… a načerpat sílu.

Co je důležitější? Horká fair trade káva z rodinné farmy? (Pro zájemce s mlékem, pochopitelně bio). Čaj z těch nejlepších bylinných směsí od Sonnentoru? (Začátkem týdne je nejvíc populární směs „Základy rovnováhy“, koncem „Milostný čaj“). Nadýchaná bábovka, kterou pečeme pokaždé jinou? (Největší úspěch měla zatím pomerančová).  Jistě tohle všechno… Ale my víme, že hlavní je úsměv a možnost si trochu popovídat. I kdybychom u toho pili turka z Jihlavanky! (Nic proti, taky ho pro fajnšmekry můžeme připravit).

Kufr plný vůní se po zimním spánku otevírá znovu první jarní den. A pokud síly dvou suchdolských matek vydrží, pak bude otevřeno dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek. Těšíme se na Vás!

P.S. ANKETA

Zeptali jsme se zákazníků, kteří se zastavili před vámi…

Přijde vám to už sebestředné? Nám taky! Přesto jsme se ptali na to, co nás, a jistě i vás, zajímá nejvíc: „Co pro vás znamená Kafe v kufru?“ Tady jsou odpovědi:

  • Cítím se tu skvěle. Každé ráno, když hekticky vyběhnu s dítětem do školy, tak mě tu čeká oáza klidu. Hned můžu začít parádně den. Bohužel nejsem kávovej, kafe nepiju, ale čaj je tu skvělý. A hlavně se vždycky těším na to, co budete mít napečeno. A dneska ta bábovka? Fakt dobrá… (Mili, dvojnásobný tatínek)
  • Prostě geniální záležitost, protože to tady přesně chybělo. Kafe přímo u školy, po ránu, pro rozespalé rodiče zaručí nádherný start do náročného dne. (Anička, trojnásobná maminka)
  • Bábovka. Můžu si vzít ještě?  (Jakoubek a Zuzanka, 1. a 2. B)

Radana a Mariana