Kdo mlčí, ten souhlasí!

Je možné, aby si většina obyvatel Suchdola přála rozšíření letiště a zvýšení hluku? To je nemožné, ale pro vládu, magistrát a letiště to tak bohužel nyní vypadá.
Nenechávejte o sobě a o svých dětech rozhodovat úředníky, kterým na nás nezáleží.
Státní úřady jsou evidentně připraveny Suchdol obětovat pro větší zisky budoucího majitele letiště, což je vidět i z návrhu na zařazení záměru výstavby paralelní dráhy do Politiky územního rozvoje České republiky.
Pokud Vám není budoucnost Suchdola lhostejná, máte do 25. září 2008 možnost se proti tomuto návrhu ozvat a bude Vás to stát jen pár korun a minut Vašeho času.
Pošlete SMS, kterou vyjádříte svůj nesouhlas s tímto návrhem.

Odesláním SMS ve tvaru: EPS RUZYNE JMENO PRIJMENI na tel. č. 903 09 08 bude automaticky doručena připomínka v tomto znění:
Ministerstvo pro místní rozvoj
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1

Věc: Připomínka k návrhu Politiky územního rozvoje (bod 131, str. 62)

Nesouhlasím se zařazením záměru vybudování nové paralelní vzletové a přistávací dráhy letiště Praha – Ruzyně do Politiky územního rozvoje. Tato stavba by velmi závažným způsobem poškodila naše životní prostředí, a to zejména v souvislosti s nadlimitním zatížením hlukem z přelétávajících letadel. V současné době není dosud dokončeno posouzení vlivů této stavby na životní prostředí, a proto nelze říci, že ji lze realizovat. Její zařazení do Politiky je tak zcela předčasné.aero - stop

Mlčení znamená v tomto případě zelenou pro zvýšený hluk nad Suchdolem.

Pozn.: Cena jedné SMS je 8 Kč včetně DPH.
Bližší informace získáte na infolince 775 154 088 (v provozu ve všední dny 9–16 hod., jinak záznamník).
Na infolince, případně mailem na pur_ucastnik@eps.cz můžete nahlásit, že si nepřejete dostávat informační SMS o aktuálním vývoji v přípravě Politiky územního rozvoje. Technický správce systému je společnost agmo cz, s. r. o.
Akci připravil Ekologický právní servis Brno ve spolupráci s  o. s. Občané proti hluku a emisím a městskou částí. Více je na www.pur.eps.cz .

Politika územního rozvoje ke stažení (pdf – 4,9 MB)
Další informace jsou na webu MMR