Torzo křížku, který stával před kaplí, bylo nalezeno mezi harampádím na půdě kaple, když se vyklízela před zahájením její opravy. Pískovcový sokl, na kterém zřejmě křížek stával, byl nalezen zahrabaný v prostoru před kaplí při pokládání dlažby. Požádali jsme kameníka a restaurátora Davida Hroníka a uměleckého kováře René Šefra o opravu podstavce, o restaurování křížku včetně pozlacení jeho částí a o spasování podstavce a křížku.

Na křížku obnovený nápis „Od moru, hladu a války ochraňuj nás Pane Ježíši Kriste“  může být pro nás i nyní aktuální. Kaple byla opravována během pandemie COVID-19, v Evropě se opět válčí a nyní nevíme, jak zvládneme klimatickou změnu.

Obnovený křížek je nyní umístěn u cesty při zdi kolem kaple na začátku Suchdolského sadu, ve kterém je 28 vysázených stromů věnováno čestným občanů městské části. Jedná se o osobnosti,  které se významným způsobem podíleli na životě městské části nebo jinde v republice a v zahraničí, nebo které projevili svoji osobní statečnost a hrdinství. Jako výzvu v následování jejich příkladu, jejich práce, kumštu a k připomínání jejich činů a hrdinství je na jejich počet využívaná symbolika zasazení stromu.