Městská část se jako i v minulých letech připojí v pátek 10. března 2017 k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Letos si připomeneme už 58. výročí tibetského povstání. Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězen.
Městská část se jako i v minulých letech připojí dne 10. března 2018 k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Letos si připomeneme už 59. výročí tibetského povstání. Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.
Městská část Praha-Suchdol se jako i v minulých letech připojuje 10. března k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet.
Letos si připomínáme už 58. výročí tibetského povstání. Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 759 obcí, měst, městských částí nebo krajů.
Městská část se jako i v minulých letech připojí ve čtvrtek 10. března 2016 k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Letos si připomeneme už 57. výročí tibetského povstání. Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězen.
Městská část Praha-Suchdol se již tradičně připojí dne 10. března 2014 do mezinárodní kampaně “Vlajka pro Tibet”, kterou si letos připomínáme 55. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Letos bude v rámci kampaně vyvěšena tibetská vlajka na 545 radnicích obcí, měst a městských částí.
V Tibetu jsou desítky let porušována základní lidská práva, včetně systematického potlačování svobody slova, politického a náboženského vyznání, národní a kulturní identity. Tibeťané nemohou používat své státní symboly (například tibetskou vlajku, státní znak), dochází k diskriminaci tibetského jazyka (na úřadech, v nemocnicích a většině škol je úředním či vyučovacím jazykem čínština) a v důsledku cílené migrace čínských obyvatel na území Tibetu také k diskriminaci rasové. Tibeťané se stali menšinou ve své vlastní zemi. Tibeťanům jsou dále odpírána práva na vzdělání (podle oficiální statistiky čínské vlády je míra negramotnosti Tibeťanů starších 15 let více než 50%), právo na zdravotní péči atd. Dochází k cenzuře sdělovacích prostředků a internetu. Lidé jsou zatýkáni, zadržováni a souzeni bez práva na obhájce a řádný soudní proces. Dochází k mučení politických vězňů a k diskriminaci jejich rodinných příslušníků.
Další informace jsou na webu: http://www.tibinfo.cz/
Městská část se připojila k 405 radnicím a vyvěsila v sobotu 10. března Tibetskou vlajku a zapojila se tak do celosvětové kampaně na podporu občanských práv Tibeťanů při příležitosti již 53. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, při které zemřelo nejméně 80 000 Tibeťanů.