BĚH PRO AFRIKU – LETOS JIŽ PODRUHÉ

 RÁDI BYCHOM PODPOŘILI STAVBU NOVÉ ŠKOLY PRO DĚTI V AFRICE, A TO ÚČASTÍ NA PROJEKTU SPOLEČNOSTI ČLOVĚK V TÍSNI. ZAPOJTE SE I VY – JAKO BĚŽEC ČI JEHO SPONZOR (VÍCE INFORMACÍ NA WWW.PRAHA-SUCHDOL.CZ ČI PŘÍMO NA WWW.CLOVEKVTISNI.CZ ).

 I letos na Suchdolském (P)Osvícení poběžíme, ale jinak. Nebude to závod na čas, nevyhrají nejrychlejší běžci, slávu si zaslouží ti nejvytrvalejší, i kdyby měli běžet s kočárkem, kozou, psem, či kanárkem v kleci, nebo kdyby měli jít na chůdách, skákat na jedné noze, či jet na vozíčku.

Co to vlastně připravujeme?

  1. Určili jsme okruh okolo bloku, kde je restaurace v Ráji, a ten měří 400 metrů – jako dráha na lehkoatletickém stadionu.

  2. Za každé uběhnuté kolečko je jeden bod.

  3. Za každý bod si běžec předem dohodne se svým sponzorem (manželem, manželkou, mámou, tátou, strýčkem, kamarádem, atd.) částku – třeba 50 korun.

  4. Tak běžec „vyběhá“ určitý obnos, který sponzor předá pořadateli, a ten pak Člověku v tísni. Tyto peníze jsou určeny na výstavbu škol v Africe. Už jich bylo postaveno několik, ale dětí, kteří do školy stále ještě chodit nemohou, je hodně.

Běh pro Afriku pořádá Základní škola Mikoláše Alše.

 PEČENÍ PRO AFRIKU – LETOS JIŽ PODRUHÉ

 PRÁVĚ PROTOŽE NEPEČEME NA AFRIKU – PEČEME PRO AFRIKU!

Také letos kdo chce, bude moci upéct nějakou dobrotu, která se bude na (P)Osvícení nabízet. Zdatní pekaři i pekařky nechť neváhají přinést své dílo přímo do stánku.

Celý výtěžek přidáme k „vyběhanému“ obnosu.

Pečení pro Afriku pořádá sdružení Suchdol Sobě.