Místní veřejná knihovna Vás zve na Povídání s legendární hlasatelkou Kamilou Moučkovouspisovatelkou Petrou Braunovou v úterý 26. října od 18:00 hod.

Kamila Moučková je legendární českou televizní a rozhlasovou hlasatelkou a moderátorkou, která jako vůbec první v roce1968 ohlásila z obrazovky někdejší Československé televize invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. V den příchodu cizích armád 21. srpna vysílala celý den, až do momentu, kdy ji ze studia vyvedli ozbrojení sovětští okupanti.
Do roku 1989 pracovala jako kantýnská v hereckém klubu Komorního divadla či jako uklízečka, prodavačka a servírka. Angažovala se v disentu a stala se jednou z prvních signatářek Charty 77. Ještě nedávno jste ji mohli na ČT1 vidět v autorském magazínu Barvy života.
Petra Braunová je úspěšná autorka knih pro děti i pro dospělé, s Kamilou Moučkovou navázala spolupráci díky literárnímu zpracování televizního pořadu, výsledkem byla kniha Barvy života – hosté Kamily Moučkové. V roce 2010 Petra Braunová vydala Knihu nejsem žádná lvice, která je životním příběhem legendární hlasatelky.