Městská část Praha-Suchdol, nakladatelství Grada a rodina Tabachových Vás srdečně zvou na křest knihy Arnošta Tabacha – BIOZAHRADA, čtvrtek 21. 6. 2018 od 17 hodin na Komunitní zahradě Suchdol.

Arnošt Tabach žil na Suchdole, byl redaktorem ČT, scénárista i kameraman, ale převážně zahrádkář, který se výrazně zasadil o osvětu a propagaci zdravého a ekologického pěstování – Zahrada bez chemie.

V knížce je mnoho  zajímavých rad pro zahrádkáře, správné principy osevu, přírodní hnojení bylinkami, živiny v půdě a udržení přírodní rovnováhy či jak pěstovat vybrané druhy zeleniny.

Knížka bude v prodeji při křtu i dále pak v knihkupectví.

křest knihy Arnošta Tabacha - BIOZAHRADA

2018-06-20T13:38:01+02:0021. 6. 2018|Nezařazené|

Městská část Praha-Suchdol, nakladatelství Grada a rodina Tabachových pokřtili nové vydání knihy Arnošta Tabacha – BIOZAHRADA, ve čtvrtek 21. 6. 2018 v 17 hodin na Komunitní zahradě Suchdol.

Úvodního slova, respektive přednesu Zahradníkova roku K. Čapka se ujala místostarostka mč Věra Štěpánková a následovali další pozvaní hosté: Tomáš Hodek hovořil o problematice kvality půdy, neboť není bohatá na humus, který by umožnil zadržování vláhy v půdě, jak je potřeba mít na zahrádce kompost a krátce také představil připravovaný projekt certifikace kvality půdy pro zemědělce, kteří obhospodařují půdu. Dále vystoupila paní Barbora Hernychová z firmy PRObio, která se zabývá ekologickým zemědělstvím a biopotravinami. Je ráda, že našla zaměstnání, které jí naplňuje, kde je na prvním zdraví a kvalita a tím alespoň sama za sebe přizpívá k lepší a zdravější planetě. K závěru ještě popřáli knížce redaktorka Helga Jindrová a odborný supervizor Radomil Hradil. Křtu se ujala paní Irena Tabachová se svými dětmi a všem poděkovala, že přišli zavzpomínat na jejího manžela.

Pro přespolní návštěvníky ještě proběhla komentovaná prohlídka komunitní zahrady, která vznikla jen díky úsilí místních obyvatel a spolků, kteří se svou prací podíleli na jejím vzniku.

Arnošt Tabach žil a pacoval v Praze, jeho rodina nyní žije na Suchole. Byl redaktorem ČT, scénárista i kameraman, ale převážně zahrádkář, který se výrazně zasadil o osvětu a propagaci zdravého a ekologického pěstování – Zahrada bez chemie.

V knížce je mnoho  zajímavých rad pro zahrádkáře, správné principy osevu, přírodní hnojení bylinkami, živiny v půdě a udržení přírodní rovnováhy či jak pěstovat vybrané druhy zeleniny.

Knížka je k dostání v knihkupectví po celé ČR a usilujeme i o dodání knížky i do naší suchdolské knihovny.

křest knihy Arnošta Tabacha - BIOZAHRADA

2018-08-13T11:05:15+02:0022. 6. 2018|Co se událo|
Přejít nahoru