Městská část Praha-Suchdol, místní veřejná knihovna a sdružení SUCHDOL SOBĚ Vás zvou na setkání Klubu náročného diváka v pondělí 10. ledna 2011 od 19:00 hodin do knihovny (v areálu Základní školy M. Alše) na promítání filmu Poselství Jana Palacha / ČR / 2008 / 57 min. a na besedu s režisérkou filmu paní Kristinou Vlachovou.

Šestnáctého ledna 2011 uplyne čtyřicet dva let od sebeupálení Jana Palacha. Svůj hrdinský čin spáchal na prostest proti postupující letargii a malomyslnosti našeho národa po srpnové okupaci. V lednu 1989 se vzpomínka na jeho čin stala impulsem k týden trvajícímu protivládnímu protestu, který odstartoval listopadové události.
Dnes je pro mnohé mladé lidi „hrdina z učebnice“. Režisérka Kristina Vlachová se ve svém dokumentárním filmu soustředila na jeho rodinné zázemí, přátele, spolužáky i pedagogy, aby osvětlila motiv jeho oběti. Archivy Ministerstva vnitra ČR vydaly nové dokumenty, dosud neznámé fotografie a další informace o Janu Palachovi. Našly se i dosud nikdy nezveřejněné  filmové záběry z jeho pohřbu a z demonstrací, které pak následovaly. Tento film by měl přispět k tomu, abychom lépe porozuměli smyslu jeho absolutní oběti.