V Alšově kabinetu od 1. června do 21. června představí svoji tvorbu Ing. arch Iveta Kohelová, která se malbě – olej na plátno, věnuje již od dob svých studií na ČVUT. Její malby se vyznačují stavebností a smyslem pro architektonický detail. V nedávném období se zabývala prostorem galerie a vzájemným působením obrazů na sebe. Tematika sportu a postav v pohybu je její oblíbené téma.
Kromě klasických krajinných motivů se začleněním venkovských stavení do krajiny tvoří samostatnou kapitolu její tvorby městské veduty, někdy inspirované i zážitky z cest. Motivy pro své obrazy často nachází na krajinářských plenérech, kterých se pravidelně účastní – Klenová, Bezděkov, Křivoklát, Suchdol, Hostivice, Hrazany, Zákolany, Sázava. Zdá se, že právě v nich se dokázala před čistě přírodními motivy stromů a vodních hladin nejvíce uvolnit a dát naplno vyznít osobnímu rukopisu a čisté barvě. Série prací s tématikou moře a jeho energie jsou její poslední práce. Je členkou Unie výtvarných umělců – Středočeské sekce, se kterou každoročně vystavuje v Rabasově galerii v Rakovníku, Berouně, Kolíně.

Na výstavu Ivety Kohelové navazuje skupinová výstava malířek Lilky Králové, Ireny Durmanové a Hanky Mášové, které se dlouhodobě zabývají společnou plenérovou i ateliérovou malbou. Zde pod vedením akademického malíře Filipa Kudrnáče dále rozvíjejí své barevné vyjadřování v duchu klasické české krajinomalby.

Společnou výstavu OBRAZY ZE SUCHDOLA A OKOLÍ od těchto autorů zahájíme vernisáží ve čtvrtek 22. června od 17 hodin v Alšově kabinetu suchdolské radnice. Výstava potrvá do 18. srpna 2017.

Ing. arch. Iveta Kohelová - výstava olejomalby