Ochotní Suchdolníci vás zvou na představení DŘEVĚNÁ KRABIČKA – POHÁDKA Z TEREZÍNA v pondělí 9. listopadu od 19.30 hodin, v Divadle Kampa, Nosticova 2a v Praze 1.

Dřevěná krabička - Divadlo Kampa

2015-11-04T08:20:14+01:009. 11. 2015|Nezařazené|

Ochotní Suchdolníci Vás zvou do Divadla Kampa v pátek 26. února od 19:30 na představení DŘEVĚNÁ KRABIČKA – Pohádka z Terezína.
Vstupenky je možné rezervovat na webu divadla: www.divadlokampa.cz.

DŘEVĚNÁ KRABIČKA - Pohádka z Terezína

Text k představení od autorky, režisérky a našeho impressaria Adriany Skálové:
Když jsme vyklízeli byt po rodičích, objevili jsme celé krabice dopisů, fotek, dokladů. Byla tam také menší dřevěná krabička, páskou zalepená. V ní byly uloženy diáře mé babičky od roku 1911, divadelní scénáře pohádek na tenoučkých, téměř vybledlých listech ručně sešitých do sešitků, na kterých jest neomylně vepsáno „Terezín, 1943“, a také dopisy z války a  hlavně navlas stejně předtištěné dopisnice z Terezína a do Terezína – Ordnung muss sein…
Nevím, jestli hry ze scénářů byly skutečně v  Terezíně kdy odehrány či nikoliv, ale rozhodla jsem se, že se jednu pohádku – tu veršovanou o Honzovi – pokusím s Ochotnými Suchdolníky uvést na scénu. Zahrát však jen tuto pohádku, mimo kontext Terezína, by už nemělo moc smysl. Pak mi kamarádka Věra, co hraje Honzu, poradila, ať zkusím propojit pohádku s příběhem své rodiny. Ve hře se tak ustálily tři roviny.
Ta první je pohádka o statečném Honzovi, a ta právě v  Terezíně a právě v dobách, kdy nejvíc hrozily masové transporty, měla dětem dodávat odvahu, že všechno nakonec dobře dopadne, že drak bude poražen.
Druhá rovina je deníkový a korespondenční příběh vzájemného a  trochu zoufalého hledání se a nacházení členů rodiny Ledererů, mých předků, a jejich přátel.
Třetí a poslední rovina je můj osobní příběh hledajícího člověka. Nic jsem si nevymyslela, texty jsem až na minimální úpravy nechala v  jejich původním znění, jenom jsem třídila, vybírala a sestřihávala až na kost. I tak mnoho otázek zůstalo nezodpovězených.


2016-02-16T20:56:42+01:0026. 2. 2016|Nezařazené|

Ochotní Suchdolníci Vás zvou na představení DŘEVĚNÁ KRABIČKA-POHÁDKA Z TEREZÍNA ve středu 21. září od 19:30 hodin do velké zasedací síně na suchdolské radnici.

Podle nalezené rodinné korespondence zdramatizovala Adriana Skálová.drevena_krabicka_160921

Když jsme vyklízeli byt po rodičích, objevili jsme celé krabice dopisů, fotek, dokladů.
Byla tam také menší dřevěná krabička, páskou zalepená. V ní byly uloženy diáře mé babičky od roku 1911, divadelní scénáře pohádek na tenoučkých, téměř vybledlých listech ručně sešitých do sešitků, na kterých jest neomylně vepsáno „Terezín, 1943“, a také dopisy z války a  hlavně navlas stejně předtištěné dopisnice z Terezína a do Terezína – Ordnung muss sein…
Nevím, jestli hry ze scénářů byly skutečně v  Terezíně kdy odehrány či nikoliv, ale rozhodla jsem se, že se jednu pohádku – tu veršovanou o Honzovi – pokusím s Ochotnými Suchdolníky uvést na scénu. Zahrát však jen tuto pohádku, mimo kontext Terezína, by už nemělo moc smysl. Pak mi kamarádka Věra, co hraje Honzu, poradila, ať zkusím propojit pohádku s příběhem své rodiny. Ve hře se tak ustálily tři roviny. Ta první je pohádka o  statečném Honzovi, a ta právě v Terezíně a právě v dobách, kdy nejvíc hrozily masové transporty, měla dětem dodávat odvahu, že všechno nakonec dobře dopadne, že drak bude poražen. Druhá rovina je deníkový a  korespondenční příběh vzájemného a trochu zoufalého hledání se a  nacházení členů rodiny Ledererů, mých předků, a jejich přátel.
Třetí a poslední rovina je můj osobní příběh hledajícího člověka.
Nic jsem si nevymyslela, texty jsem až na minimální úpravy nechala v  jejich původním znění, jenom jsem třídila, vybírala a sestřihávala až na kost.
I tak mnoho otázek zůstalo nezodpovězených.
Adriana Skálová

2016-08-31T08:07:43+02:0021. 9. 2016|Nezařazené|
Přejít nahoru