BÍLÝ ANDĚL, filmová projekce JEDEN SVĚT, beseda
sál KC Půda na suchdolské radnici, středa 17. dubna od 19 hodin, vstupné 120 Kč

Bílý anděl / Arndt Ginzel / Německo / 2023 / 103 min.

Policista Vasyl Pipa pomáhá evakuovat obyvatelstvo městečka Marynka, které se ocitlo pod ruskou palbou. Po dobu několika měsíců zachycuje kamera na jeho helmě záběry, které jsou důkazem válečných zločinů.
Město Marynka v Doněcké oblasti mívalo 10 tisíc obyvatel. Když Rusko napadlo Ukrajinu, museli skoro všichni utéct. Policista Vasyl Pipa a dobrovolnický tým se snaží dostat do bezpečí lidi, kteří se týdny schovávají v temných vlhkých sklepích, balí do pytlů mrtvé, poskytují první pomoc zraněným, ošetřují tržné rány od střepin. Pohybují se obyčejnou dodávkou, které místní brzy začnou říkat Bílý anděl. Na malou kameru připevněnou k přilbě snímá Vasyl dramatické události na východě Ukrajiny tak, jak se dějí. Tímto způsobem se mu podařilo natočit autentické svědectví o tom, jak Rusko vymazává Marynku z povrchu zemského.

Vstupenky je možno zakoupit na místě v hotovosti nebo předem převodem na účet – napište na e-mail: suchdol.sobe@atlas.cz, o jaké představení a počet vstupenek máte zájem, pošleme Vám variabilní symbol a číslo účtu nebo QRkód. Zaplacené vstupenky pro Vás budou připraveny k vyzvednutí před začátkem projekce.
Po každém promítání bude následovat beseda s hostem.

Vstupné na projekci činí 120 Kč. Kapacita je omezena. Vstupenky je možno zakoupit na místě v hotovosti nebo předem převodem na účet.
Napište na e-mail: suchdol.sobe@atlas.cz, o jaké představení máte zájem v rámci festivalu Jeden svět a počet vstupenek.