V minulém čísle Suchdolských listů jsme vám představili nový nápad studentů, jak alternativně zprostředkovat cyklistickou dopravu po Suchdole – KOLA NARŮŽOVO.

Kola pro Suchdol
A byli jsme mile překvapeni, že jste nám volali, kam můžete stará kola dodat. Nyní máme k dispozici cca 15 kol (a další snad přibudou), převážně v dobrém stavu, která společ ně zrenovujeme a nastříkáme na růžovo, aby byla dobře rozpoznatelná.
Proto vyzýváme kohokoliv, kdo má chuť nám pomoci při  renovaci starších modelů – přijďte v sobotu 20. dubna od 10 do 18 hodin na dvůr za suchdolskou radnicí, kde ve spolupráci s  odborníky z cykloservisu CYKLOADAM proměníme stará kola na nová a bezpečná. Předem děkujeme za vaši iniciativu a podporu cyklodopravy po Suchdole.
A jak to bude dále probíhat?
Jakmile dáme kola dohromady a budou se růžově lesknout, tak proběhne propagace projektu při zábavné akci Čarodějnice, kdy se organizátoři a další studenti obléknou na růžovo a  projedou první spanilou růžovou jízdu v průvodu. Následně budou informovat veřejnost, rozdávat mapy se stanovišti kol k  vypůjčení, seznamovat s podmínkami vypůjčení, jak bezpečně kola využívat a zase je vracet na určená místa, atd. Růžová kola pak oficiálně budou dána do provozu 1. 5. 2013.
Myslíte si, že kola tu dlouho nevydrží a zmizí jako pára nad hrncem?
I na to jsme mysleli, informovali jsme městské strážníky, výkupny a bazary, aby růžová stará kola opravdu nebrali a  nechali je k tomuto využití. A jestli se nám to povede, to je na nás všech, jak k tomu přistoupíme a třeba se nám to podaří rozjet, jako v jiných městech v zahraničí.

Vojta Němec, Martin Petřík

http://www.zijemetady.cz