Vánoční příběh o ovečce Evičce
Ahoj, lidi a děti! O čem myslíte, že bude tento příběh? Nevíte? Dozvíte se to, až začne. Bylo to zrovna na Štědrý den, když se ztratila hodná ovečka Evička. Ztratila se pastýřkovi Adámkovi. Tak se ptala lidí, ale nikdo jí neřekl, kde je její pastýř. A šla a šla, až došla k jesličkám s  Ježíškem. Josef a Marie jí řekli, že pastýř je s ostatními ovečkami na kopečku. Utíkala za nimi a vše zas bylo jako dřív.
Veselé Vánoce vám všem! Verunka Ábelová
Co si přejí medvídci
Byla jedna rodina medvídků. Máma, táta a tři medvědí holčičky. Táta si přál k Vánocům modrou čepičku s bambulkou a svetr, medvědí holčička Tínka chtěla bílou čepičku s  bambulkami, Terezka si přála tričko s nápisem Happy birthday a  Maruška chtěla sluchátka a růžovou šálu. Maminka si přála boty a rukavice celé bílé. Všem se to vyplnilo.
Ať se přání vyplní i vám! Terezka Strnadelová a Maruška Šteinová
Vánoční příběh
Byla jednou jedna školní družina a v té družině velký vánoční stromeček a pod stromečkem velká kupa hraček, které děti ve škole dostaly. Nastal večer. Všude bylo ticho a všechny děti pomáhaly doma zdobit stromečky. Pak šly spát. Ale co se nestalo! V noci jeden stromeček zmizel! Maminka to brzo ráno zjistila a hned, jak se vyjasnilo, koupila stromeček nový. Děti ještě spaly. Na Štědrý den večer byla pod stromečkem kupa dárků. Pod všemi stromečky ležely dárky. Děti byly šťastné.
A to je konec příběhu, užijte si Vánoce na sněhu! Anička Augustinová
Ztracený Ježíšek
Byl jeden kluk a ten se jmenoval Ježíšek. Byl hodný a milý a každou zimu rozdával dárky. Když vyrostl, najednou zmizel. A  nastaly Vánoce a žádné dárky doma nebyly. Všichni Ježíška pořád hledali, až jednou uviděli svatozář. A vzpomněli si, jak jim Ježíšek říkal, že když uvidí svatozář, bude to znamení, že jim přinese dárky.
A opravdu se tak stalo a vše bylo jako dřív. Verunka Ábelová a Eliška Dvořáková
Velká bitva
Bylo nebylo jedno království a v něm dračí armáda. Dračí král se rozhodl, že půjde do velké bitvy proti lidem. A tak také udělal. Zaútočil na Chatabrin a prohrál. Kvůli chamtivosti dračího krále zanikla celá dračí armáda. Na oslavu vítězství lidí začalo sněžit a lidé měli nejkrásnější vánoční dárek – svobodu.
Kuba Schindler a Kristián Cimbaljuk
Povinnosti Santa Clause
Ubohý Santa Claus má tolik práce! V létě si zašívá svoje červené roucho, na podzim musí pást soby. Sáně se musí taky znovu nalakovat, Santa si vezme štětec a dá se do práce. A těch balíčků! Spotřebuje spoustu ozdobného papíru. Potom musí zkontrolovat adresy. Vždyť se mnohé děti od posledních Vánoc přestěhovaly! Připraví poslední dárky. Podívejme se: autíčko, bicykl, elektrický vláček, panenka … To je všechno! Teď musí zapřáhnout soby, naložit dárky na sáně a potom rychle na oblohu a do komínů.
Hezké Vánoce všem lidem na celém světě! Filip Šlajchrt