O prázdninách můžete vyzkoušet poznávací trasu po Suchdolském náměstí s hledačkou pokladů – questkou. Níže najdete ke stažení podklady ke hře. Cíl hledačky je nyní umístěn na suchdolské radnici v kanceláři sekretariátu starosty. Zde si můžete i vyzvednout vytisklé podklady. Hledačka – poklad je tedy přístupný pouze v otevírací době úřadu – Po-PÁ.
Děkujeme za pochopení.
Informace: Zuzana Krumpholcová, tel. 222 361 419

Co je to questing?

Questing je outdoorová hra připomínající naší „honbu za pokladem“ nebo tzv. šipkovanou. Quest neboli hledačka je poznávací trasa, která Vás vede po jednotlivých zastaveních, kde hledáte indicie pro vyluštění tajenky a pokračování v cestě. Je popsaná na samotném listu papíru. Na konci trasy získáte znění tajenky, která Vás dovede k pokladu.
Questing je vhodný pro všechny věkové generace, pro všechny co rádi poznávají něco nového a navíc může nenásilnou hravou formou na čerstvém vzduchu vzdělávat mládež a učit ji o historii daného místa.

Náš první quest vznikl na základě třídenního semináře společnosti ACTAEA společnost pro krajinua přírodu ve spolupráci s Národní knihovnou, který dojednala naše suchdolská knihovnice. Semináře se účastnili místní občané a knihovníci z jiných knihoven a společně pod vedením Blaženy Huškové jsme se ponořili do myšlenky questingu.

Jak se nám to povedlo musíte vyzkoušet na vlastní kůži. Tzn. dojít na Suchdolské náměstí, kde začíná i končí poznávací trasa. Je nutné mít podklady s indiciemi, které si můžete stáhnout na webu nebo osobně vyzvednout v kavárně Kravál na větvi, na radnici, ZŠ a MŠ či v knihovně.

ROKEM POJĎME DOKOLA PO NÁMĚSTÍ SUCHDOLA

Podklady ke stažení: 1. mapa s pokyny
                                   2. báseň pro získání tajenky
                                   3. leták

Více informací na www.questing.cz
nebo na webu knihovny: http://knihovna.praha-suchdol.cz